DOSPĚLÍ DĚTEM

Na této stránce si Vám dovolujeme představit výtvarná díla, která naší galerii věnovali dospělí autoři. Také zde platí, že všechna díla v galerii je možné zakoupit. Ceny jsou uvedeny u jednotlivých děl. Celý výtěžek z prodeje děl je určen a bude použit na provoz Klokánku. V případě zájmu nás kontaktujte prostřednictvím kontaktního formuláře, na který je odkaz uveden u každého díla. Z důvodu zachování autorských práv díla pro účely vystavení dočasně "znehodnoceny" umístěním loga FOD. Váš originál na sobě samozřejmě toto logo mít nebude.

Další obrázky naleznete v galeriích POHÁDKYPRÁZDNINYVÁNOCE A ZIMAZVÍŘÁTKA A PŘÍRODA a RŮZNÉ

KRÁTCE O AUTORECH DĚL

Marie Štěpánková Koželuhová

Grafička a ilustrátorka knížek pro děti paní Marie Štěpánková Koželuhová navázala s Fondem ohrožených dětí spolupráci v roce 2017, kdy nám pomohla vyhodnotit obrázky zaslané do soutěže " Obrázek, který udělá radost hned dvakrát" a vybrat tak díla k ocenění. Bez její odborné rady bychom určení vítězných prací zvládali velmi obtížně.

Další spolupráci podpořila při vzniku naší GALERIE PRO KLOKÁNEK, kdy darovala na podporu dětí v Klokánku své výtvarné dílo ŠEHEREZÁDA. Pohádková ŠEHEREZÁDA je v naší galerii ojedinělým dílem, a my věříme, že si obraz brzy najde svého nového majitele. Děkujeme autorce díla za tento dar na podporu našeho projetku Klokánek.

Více o Marie Štěpánkové Koželuhové na https://www.maayadesign.cz/cs/.

Eva Růtová

Malířka, grafička a ilustrátorka Eva Růtová nám pomáhala před několika lety s vyhodnocením dětských obrázků poslaných do výtvarné soutěže, kterou uskutečnil Fond ohrožených dětí.

Víme, že tento výběr nejhezčích obrázků byl pro ni dosti obtížný – Eva totiž v každém obrázku dokázala nalézt nějakou stopu talentu a upřímně obdivovala dětskou fantazii, nápady i provedení. Nakonec se ale podařilo vybrat a autory jsme ocenili.

Tři roky nám pomáhala na naší celodenní akci ZÁMECKÉ SLAVNOSTI na zámku Hořovice – zde se ochotně ujala péče o děti, které na akci přišly namalovat svůj obrázek. Každý malíř slyšel její slova uznání, dostalo se mu rady při vlastní tvorbě. Za tuto pomoc Evě děkujeme.

Upřímně děkujeme i za litografie, které nám štědře darovala před několika lety, abychom je mohli věnovat našim největším podporovatelům nebo proměnit ve finanční příspěvek na podporu projektu Klokánek.

Informace o autorce naleznete na www.evarutova.com